אופניים חשמליים

חופש תנועה מלא ובלתי מוגבל זהו חלק חשוב ביותר בחיים של כל אדם המתגורר בעיר הגדולה. המגבלות הקיימות בישראל בכל הקשור לתחבורה הציבורית הופכות את האפשרות לרכב על אופניים חשמליים למקומות שונים, כולל עבודה, מקומות בילוי, חוף היום וכו' – לאפשרות מעולה הרלוונטית באותה המידה גם לאנשים צעירים וגם מבוגרים יותר המחפשים לצמצם את השימוש בכלי רכב אישי מתוך רצון לשמור על איכות הסביבה וגם על הכושר האישי.

מדוע מנוע חשמלי חולל מהפכה בתחום התחבורה האישי?

על מנת להבין את רוחב התופעה, מספיק להביט ברחובות ובכבישים של ישראל – יותר ויותר אופניים חשמליים נראים על הכביש. עד כדי כך שמשרד התחבורה הגדיר חוקים ספציפיים ויתכן שחוקים נוספים יופיעו גם בעתיד. הדבר החשוב ביותר שעליו יש להקפיד בעת הוספת מנוע חשמלי לחוויית הרכיבה האישית זה האחריות האישית לא פחות – אין לסכן אנשים וכלי רכב נוספים על הכביש. מנוע חשמלי לא הופך אופניים לרכב, אבל עדיין צריך לקחת בחשבון שמירת מרחק, הקפדה על כללי תעבורה בסיסיים ועוד. אם כל הרוכבים יעמדו בדרישות האלה, המהפכה של מנוע חשמלי האופניים יכולה להימשך באותה המהירות.

אופניים חשמליים לנשים​מה הם המאפיינים הייחודיים של אופניים לנשים?

אופניים חשמליים מאפשרים לנוע בחופשיות בערים ואף בכבישים. עם זאת, יש מאפיינים פיזיולוגיים המשפיעים על הרכיבה של נשים לעומת גברים. פנייה למוכרים מקצועיים של מוצרים בתחום זה תאפשר לבחור  את האופניים המתאימים בעיצוב ובמבנה שלהם למבנה גופן של הנשים, המאופיין לא רק בגובה נמוך יותר, אלא גם פרופורציות נוספות ששונות. צורה שונה של הכידון עשויה להיות חשובה גם. כך או כך, לפני בחירת מנוע חשמלי, עדיף לבחור אופניים חשמליים לנשים שבטוח יתאימו לרוכבת.

רכישת גלגל חשמלי בלבד להעשרת חווית הרכיבה על אופניים

מוצר פופולרי נוסף בתחום זה הוא גלגל חשמלי המאפשר להפוך אופניים לא רק לחשמליים, אלא גם למייצרי אנרגיה חשמלית באמצעות סיבוב הגלגל על ידי הדיווש. גלגל חשמלי חכם נמכר כיום על ידי ספקי אופניים חשמליים מובילים בשוק ומחולל מהפכה קטנה נפרדת. ניתן לצפות לחידושים נוספים שיהפכו וישדרגו את חוקי המשחק גם בעתיד.